09 okt 2017

Hulp bij bosbeheer. Provinciaal Steunpunt Bos van start

Het nieuwe Provinciaal Steunpunt Bos helpt eigenaars bij het beheer van hun bos. Ze kunnen er terecht voor advies over wetgeving, administratie en bosbeheer. De werking is opgesplitst naar 5 regio's die overeenstemmen met de werkingsgebieden van de Vlaams-Brabantse Regionale Landschappen. 'Ruim 11% van de oppervlakte in Vlaams-Brabant bestaat uit bos', zegt Tie Roefs, gedeputeerde voor milieu en duurzaamheid. 'Bossen zijn belangrijk voor de natuur en het klimaat. Ze remmen de klimaatverandering af en beperken de nadelige gevolgen ervan. We moeten er dan ook goed voor zorgen. Daarom hebben we een Provinciaal Steunpunt Bos opgericht, dat we graag bekend maken bij de start van de Week van het Bos'. ?


Het Steunpunt Bos helpt boseigenaars, zowel kleine als grote eigenaars en, zowel particulieren als overheden, met het economisch, ecologisch en sociaal beheer van hun bos. Ze kunnen er terecht voor advies over bosbeheer, zoals de opmaak van een bosbeheerplan, de openstelling van bos voor het publiek en beheerwerken. Ze krijgen er ook advies over wetgeving en administratieve ondersteuning, zoals subsidies en kaptoelatingen.

Het Steunpunt Bos werkt samen met en vanuit de vijf Vlaams-Brabantse Regionale Landschappen. Afhankelijk van de regio waar het bos gelegen is, kunnen boseigenaars terecht bij één van de volgende bosmedewerkers:

Regio Dijleland

Algemeen: Pieter Spoelders, pieter.spoelders@vlaamsbrabant.be

Boscompensatie en -uitbreiding: Pieter Moysons, pieter.moysons@rld.be

 

Regio Zuid-Hageland

Algemeen: Marijke Smans, marijke.smans@vlaamsbrabant.be

Boscompensatie- en uitbreiding: bos@rlzh.be

 

Regio Noord-Hageland

Algemeen: Jan Wauters, jan.wauters@vlaamsbrabant.be

Boscompensatie- en uitbreiding: Jeroen Heyman, jeroen.heyman@rlnh.be

 

Regio Pajottenland en Zennevallei

Algemeen: Matthias Vermeire, matthias.vermeire@vlaamsbrabant.be

Boscompensatie- en uitbreiding: Bram De Lameillieure, bram@pajot-zenne.be

 

Regio Groene Corridor

Algemeen: Matthias Vermeire, matthias.vermeire@vlaamsbrabant.be

Boscompensatie- en uitbreiding: Margot Degroote, margot.degroote@rlgc.be

 

'We zijn ondertussen in gesprek met vzw Bosgroep Vlaams-Brabant, de nieuwe belangenorganisatie van boseigenaars in onze provincie', besluit gedeputeerde Tie Roefs.

 

Meer info: www.vlaamsbrabant.be/steunpuntbos

Reacties

Please check your e-mail for a link to activate your account.